DOĞUM YILI YAZIN
GİRİŞ

Masturbasyon Zararlı Mı

Sek Yapmanın Faydaları Sizi Şaşırtacak!

Mastürbasyon yapmak arzularınızın farkına varmanın ve sizi tahrik eden şeyleri keşfetmenin eğlenceli, seksi ve güvenli bir yoludur.


Ayrıca mastürbasyon yapmanın sağlık için o kadar yararı var ki (Stres atmak! Daha iyi uyumak! Cinsel açıdan rahatlama!) her gün kendinize bir kıyak yapmamanız için hiçbir sebep yok.

Mastürbasyon konusunda yeniyseniz de sorun yok. Mastürbasyon yapmanın doğru ya da yanlış bir yolu yok. O yüzden bedeninizi keşfetmek için acele etmeyin, kendinize zaman tanıyın.

Uzun lafın kısası: Ne hoşunuza gidiyorsa onu yapın ve her anın tadını çıkarın !


Seksin faydaları saymakla bitmez. Sevgiliniz veya eşinizle birlikte geçireceğiniz zamanda vücudunuzda birçok kimyasal değişiklik olur. Özellikle beden uyumu tam olan ve düzenli cinsel ilişkiye giren çiftlerde bu etkiler en kuvvetli şekilde görülür. Siz aşka doyarken vücudunuzda nasıl değişiklikler olduğuna bakmaya ne dersiniz?

1. Bağışıklık sisteminizi güçlendirir.


Birçok doktor ve sağlık uzmanı bu konuda hemfikir. Araştırmalar da cinsel açıdan aktif olan kişilerin daha az hastalandığını gösteriyor. Seks, vücudunuzda mikroplara ve virüslere karşı savaşan maddeleri artırır. Seksle birlikte bağışıklık sisteminizi doruğa taşımak için beslenmenize dikkat edin, hareketli olmaya gayret edin, uykunuzu alın. Ayrıca, cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunmak için Durex prezervatiflerden birini kullanmayı ihmal etmeyin.

2. Tansiyonunuzu düşürür.


Yüksek tansiyon yaygın bir sorun. Seks tabii ki bunun tedavisi değil ama birtakım araştırmalar kan basıncının düşmesiyle seks arasında bağlantı olduğunu gösteriyor.

3. Kadınların idrar kontrolünü kuvvetlendirir.


Özellikle ileri yaşlarda ve çocuk doğurduktan sonra kadınların idrar kontrolü zorlaşabilir. Araştırmalara göre, düzenli seks bu konuda kadınların yardımına koşuyor.

4. Kalp ve damar sağlığınıza katkıda bulunur.


Son zamanlarda bu konuda yapılan araştırmalardan bazıları düzenli ve sık seks yapan erkeklerin daha az seks yapan erkeklere göre daha az kalp krizi riskine sahip olduğunu ileri sürüyor.

5. Stresi azaltır.


Seksin stresi azaltması burada bahsedeceğimiz bütün yararlar arasında en çok kanıtlananlardan biri. Güzel bir seks sizi moral olarak destekler. Ayrıca iyi bir orgazm da vücudunuzdaki gerginliği alır.

6. Ağrıyı azaltır.


Birçok uzman ağrı kesiciden önce orgazmı denemenizi öneriyor. “Başım ağrıyor” genelde seks yapmama mazeretidir ama gerçekten ağrıyorsa seksi deneyebilirsiniz.

7. Daha iyi uyumanızı sağlar.


İyi bir seks vücudunuzu rahatlatacağı için daha rahat uykuya dalmanıza ve daha kaliteli uyumanıza yardımcı olur. Orgazmdan sonra salgılanan prolaktin hormonunun bunda etkisi büyük elbette.

8. Egzersiz yerine geçer.


Özellikle hareketli dakikalar daha fazla kalori yakmanızı sağlar ama kalp atışlarınızın hızlanması ve çeşitli kaslarınızın kullanılması başlı başına kalori yakmak için fırsatlardır.

9. Prostat kanseri olasılığını düşürür.


Düzenli olarak cinsel ilişkiye giren ve boşalan erkeklerde prostat kanseri olasılığının düştüğü çeşitli araştırmalar tarafından ileri sürülmüştür. Kanseri etkileyen birçok faktör olduğunu unutmayın. Ama daha fazla seksten zarar gelmez.

10. Soğuk algınlığı, grip ve nezleye karşı korur.


Seksin bağışıklık sisteminizi güçlendirdiğini söylemiştik. Ama özellikle mevsim değişikliklerinde akan burunlar ve hapşırıklardan korunmak için vitaminin yanında seks de hiç fena olmaz.

Seksin adet kramplarını azaltmaktan libidonuzu artırmaya kadar daha birçok yararı var. Siz en iyisi Durex prezervatif çeşitlerinden en sevdiklerinizi denemek için bu yararları bahane olarak kullanın. Aşk dolu keyifli dakikaların tadını çıkarın.

Anal orgazmı denemek istiyorsanız


Kim demiş sadece penisi olan insanlar anal orgazm olur diye? Rektum ve vajinanızın ortak duvarını kullanarak dolaylı yoldan G noktanızı uyararak anal orgazm olabilirsiniz. Ancak unutmayın: Mutlaka, mutlaka, mutlaka kayganlaştırıcı kullanın çünkü anüs kendiliğinden kayganlaştırıcı sıvılar salgılayamaz.

Anal orgazm


Anüs girişinin iç ve dış kısmına masaj yaparak başlayın. Daha sonra yavaşça ve nazikçe parmağınızı ya da seks oyuncağınızı anüsünüze sokun.
Bunu yaparken sırayla hem dairesel hem içeri dışarı hareketleri dönüşümlü kullanın. Hazzınız artmaya başladığında hızlanın ve orgazm olana kadar devam edin.
Değişik oyuncaklar deneyin! Vibratörler, tıkaçlar, anal toplar ve masaj aletleri on kat daha yoğun orgazm yaşamanızı sağlayabilir.

Hem kombo yapmak hem erojen bölgeleri kullanmak istiyorsanız


Vajina ve klitorisi aynı anda uyararak orgazm olan kişiler ayaklarının yerden kesildiğini söylüyorlar.

Kombo mastürbasyon cinsel organların en hassas noktalarını uyararak hazzı arttırır. Bütün bedeninizle yaşayacağınız ateşli bir deneyim için mastürbasyon yaparken erojen bölgelerinize dokunun ve bu noktaları ovun.

Kombo orgazm


Mastürbasyon sırasında klitorisinizi ve vajinanızı uyarmak için her iki elinizi de kullanabilir ya da hem parmaklarınızı hem de seks oyuncaklarını aynı anda kullanabilirsiniz.
Yeni heyecanlara atılın! Klitoris ve vajinanızla aynı anda oynarken aynı ritmi ya da ters ritmi yakalamaya çalışın. İkisini farklı hızlarda bile uyarabilirsiniz (hızlı parmaklar, yavaş penetrasyon gibi).
Denemekten korkmayın! En iyi hissi keşfetmek için erojen bölgelerinizi farklı dokunuşlarla (ovmak, asılmak ya da çimdiklemek gibi) ve değişik seks oyuncaklarıyla (tüyler ya da vibratörler gibi) uyarın.

İşleri kızıştırmanızı sağlayacak 5 pozisyon


Mastürbasyon yapmak sıkıcı olacak diye bir şey yok! Hazzınızın dozunu arttırmak için farklı pozisyonlarda mastürbasyon yapabilirsiniz. İşte deneyebileceklerinizden birkaçı:

Klitoral orgazm için sırt üstü yatmayı deneyin


Sırt üstü yatmak kulağa demode gelebilir ama iş klitorisi uyarmaya geldiğinde bu pozisyonun üstüne yok. Sırt üstü yatın, başınızın altına yastık koyun, bacaklarınızı açın ve dizlerinizi bükün. Klitorisinizi ovmaya başlayın. Yavaş, hızlı, sert, yumuşak. Nasıl hoşunuza gidiyorsa öyle yapın.

Vajinal orgazm için çömelmeyi deneyin


Yoğun bir orgazm yaşamak istiyorsanız çömelmeyi mutlaka deneyin. Vajina kanalınızın 5-8 cm içerisinde bulunan G noktanızı bulmak çömelme pozisyonunda daha kolaydır. Topuklarınız bacaklarınızın arka kısmına değecek şekilde, değmiyorsa bacaklarınıza yakın olacak şekilde yere çömelin. Daha sonra parmaklarınızı ya da oyuncağınızı vajinanıza sokmaya başlayın, her seferinde biraz daha derine gidin. Okşama ve dairesel hareketlerden, içeri dışarı hareketine birçok farklı yöntem kullanabilirsiniz.

Anal orgazm için yüz üstü köpek pozisyonunu deneyin


Yüz üstü köpek pozisyonunda anal mastürbasyon yapmak size yeni hazların kapılarını açacaktır. Bu pozisyon, bir elle klitorisinizi ovarken diğer elinizde parmaklarınızı ya da seks oyuncağınızı anüsünüze sokabilmeniz için yeterli alan sağlar. Emekleme pozisyonunda elleriniz ve dizlerinizin üstünde durun. Sonra yüzünüzü yatağa ya da yere yaslayın. Bu şekilde poponuz havada kalacak. Bir kolunuzu arkaya alarak sırtınızın üstünden anüsünüze uzatın, diğer kolunuzu altınızdan geçirerek klitorisinize dokunun.

Kombo orgazm ve erojen bölgeler için sahte sevgili pozisyonunu deneyin


Sahte sevgili pozisyonunu tek kişilik kovboy pozisyonu olarak düşünebilirsiniz. En sevdiğiniz dildonuzu ya da vibratörünüzü yatağa yerleştirin ve hoşunuza giden hissi yakalayana kadar (penetrasyon, klitoral ya da her ikisi de olabilir) ata biner pozisyonda alçalın. Oyuncağınızın devrilmemesi için ellerinizi kullanmanız gerekebilir. Oyuncağınızın üstünde istediğiniz kadar hızlı ya da yavaş inip kalkabilirsiniz. Mastürbasyonun sonlarına doğru klitorisinizi ovarken aynı anda meme uçlarınızla oynayın.

Farklı heyecanlar mı arıyorsunuz? Ayna kullanmayı deneyin


Aynada kendinizi görmek bedeninizi ve sizi tahrik eden şeyleri keşfetmenin harika bir yoludur. Yanınıza kayganlaştırıcınızı alıp boy aynasının karşısına geçin. Kayganlaştırıcıyı memelerinize, göbeğinize, uyluklarınıza, vulvanıza yani bütün bedeninize yedirin ve bu erojen bölgelerde ellerinizi gezdirmeye başlayın. Çimdikleyin, sıkın, çekin, ovun. Ne iyi geliyorsa onu yapın. Sizi tahrik eden şeylere dikkat edin.

Diğer duyularınızı da işin içine katmak istiyorsanız


Ön sevişme olmadan mastürbasyon yapmak şart değil. Direkt kendinize dokunmaya başlamak yerine işleri ağırdan alıp diğer duyularınızı da harekete geçirmeye ne dersiniz?


Whatsapp Destek