Orgazm Olamıyorum Geç Orgazm Oluyorum

Neden orgazm olmakta zorluk çekiyorum ?

Eşimle sevişirken orgazm olamıyorum
En yaygın kadın cinsel sorunu sanırım eş veya sevgili ile yaşanan cinsel birleşmede orgazm olamamak.İlişki Koçluğu yaptığım çiftlerin ve kadınların sıkça dile getirdiği sekste orgazm olamama (anorgazmi) probleminin çeşitli nedenleri olabilmekte.Kadının Daha Fazla Zevk Alması İçin İpuçları
​Bir ilişkide her iki tarafın da birbirleriyle uyum içinde olması ve kendinden önce karşı tarafın zevk aldığından emin olması gerekir. Mükemmel bir cinsel ilişkide karşı tarafın nelerden hoşlandığını bilmek esastır. Durex bu yazıda cinsel ilişki sırasında kadın nasıl zevk alır sorusuna yanıt veriyor.Kadınlar Nasıl Zevk Alır ?
Bahsettiğimiz gibi karşılıklı zevkin gözetildiği ve uyumun bulunduğu ilişkilerde iki tarafın da tatmin olması mümkün. Elbette bunu çeşitli şekillerde pekiştirmekten hiçbir zarar gelmez. Şimdi gelelim dünyanın “Kadınlar ne ister?”den sonraki en zor sorusuna: Kadınlar nasıl zevk alır?

Partnerinizin zevk almasına etki eden en büyük faktör doğru zamanı ve doğru bölgeleri bulmaktır. Partnerinizin ilişki istediğinden emin olun, isteksizse onu zorlamayın. Kadınlar özellikle regl öncesi günlerde daha istekli olabilirler ama bunun yazılı kuralları yoktur. Partnerinizle iletişim kurmaktan çekinmeyin.

Kadınların özel erojen bölgelerini keşfetmekle devam edebilirsiniz. Genital bölgeler gibi bölgelerin ötesine geçin. Ön sevişme süresini uzatarak omuzlar, burun, kulaklar gibi farklı bölgeleri deneyin ve gelen tepkileri değerlendirin. Hazzı artıran bölgelerle daha fazla ilgilenin.

Bu bölgelerde hazzı daha da artırmanın bir yolu da Durex Masaj Jeli kullanmaktır. Aloe Vera, guarana ya da ylang ylang özlerini içeren bu masaj jelleri kayganlaştırıcı özelliği de taşır. Masajın tahrik edici etkisini kullanırken kayganlaştırıcı özelliğiyle zevkinizi katlayabilirsiniz.Kadın orgazmı
Kadın orgazmı çok karmaşık görünmesine rağmen yukarıdaki ipuçlarından sonra büyük olasılıkla gerçekleşecektir. Partneriniz orgazm olurken de, olduktan sonra da onu okşamaya devam edin. Böylece orgazmın süresini uzatabilir, hatta çoklu orgazmlara kapı açabilirsiniz.

Seks sırasında konuşmak da doğru ifadeler seçildiğinde oldukça etkilidir. Partnerinizi tahrik eden iltifatlar, seksi konuşmalar zevki doruklara taşımak için idealdir. Hem konuşarak hangi bölgelerinden daha fazla haz duyduğunu da keşfedebilirsiniz.

Elbette sadece partnerinize yapacaklarınız değil kendinize yapacaklarınız da onun aklını başından almanıza yardımcı olacak. Mesela boşaldıktan sonra uyumak biyolojik bir şey olabilir ama o hala orgazm olamamışsa arkanızı dönüp uyumamanız ve zevki kesintiye uğratmamanız da önemli.

Ayrıca kişisel temizlik ve bakımlı olmak da büyük fark yaratır. Buradan kastımız ille de fit bir vücut değil elbette. Cinsel ilişkiden önce duş almak veya istenmeyen tüylerden kurtulma işini sadece karşı tarafa bırakmayarak fark yaratmak elinizde.

Onun bedenini tanımanız yeni şeyler denemenize engel olmasın. Her sekste yeni ufak dokunuşlar deneyin. Ona sürprizler yapın. İlişkinizi belli zamanlara ve mekanlara bağlamayın. Mesela bir dahaki sefere yatakta değil koltukta vakit geçirin. (Tabii ki partnerinizin istekliliğini hep göz önünde bulundurmak şartıyla!) Yeni ve yaratıcı fikirlerden çekinmeyin. Durex masaj jellerinin yanı sıra Durex seks oyuncağı çeşitleri de seks hayatınıza inanılmaz ölçüde renk katabilir.
 

Bu yazımda ; Neden kocamla sevişirken orgazm olamıyorum ?


Mastürbasyon yaparak kendi kendime boşalıyorum ama neden  sevgilimle sevişirken orgazm olamıyorum?
Nasıl kolay orgazm olurum ? sorularına bilimsel cevaplar vereceğim.Orgazm olamama (anorgazmi) nedenleri ve çözüm yolları

Klitorisi uyarımı yapılmaması


Genç  kızlık ve ergenlik dönemlerinde klitorisi uyararak orgazm olan kadınlar evlenince klitorisi ihmal ederler... Bu ihmalin en büyük nedeni ,evlenince mutlaka cinsel birleşme yoluyla orgazm olunması gerektiğine dair şartlanmadır.Diğer bir neden ise, sevişme esnasında eşinden klitoris uyarımı isteme konusunda yaşanan utançtır.

Oysa kadın orgazmı için ön sevişme ve klitoris uyarılması çok önemlidir.Bu konuda kendinizi kötü hissetmemelisiniz.Ön sevişmede kocanızın elleri veya dudakları ile klitorisi uyarması orgazmı oldukça kolaylaştıracaktır.

Sevişmenin şekli,zamanı,süresi gibi konularda kendini şartlayan çiftlerin seks hayatında kadının orgazma ulaşması zordur.Seksi kalıplara sokmamalısınız.

Mutlaka hafta sonları yatak odasında seks yapan bir çiftseniz,sürekli aynı pozisyonda seks yapıyorsanız,hep aynı şeyleri deniyorsanız seks sizin için bir çeşit görev haline dönmüş olabilir.Zaman,mekan ve pozisyon değişimleri  daha fazla uyarılıp kolay orgazm olmanıza yardımcı olabilir.Bu konuda ‘’Kadın orgazmı için en iyi seks pozisyonları’’ isimli yazısını okumanızı tavsiye ederim.

Psikolojik nedenler


Yukarıdaki tüm şeyler yapıldığı halde orgazma ulaşamayan kadınların altta yatan başka psikolojik nedenleri  olabilir. Özellikle çocukluk döneminde yaşanan travmalar, baskıcı ve suçlayıcı bir aile ortamında yetişme, cinsellikle çok geç tanışma, seksi ayıp ve günah olarak gösteren ebeveyn yaklaşımları kadının sevişme esnasında kendini rahat bırakmasını engeller.

Eğer görünen başka bir neden yok ise bu konuda kendi analizinizi yapıp bir uzmandan destek almanız yararlı olabilir.
Fiziksel nedenler


Vajinal hastalıklar, vajinanın anatomik sorunları cinsellikten zevk almanızı ve orgazm olmanızı imkansız hale getirebilir.
Seks esnasında sancı, ağrı ve acı duyuyorsanız bir kadın hastalıkları uzmanına başvurmanız isabetli olacaktır.

Erkeğin yaklaşımı

Kadın orgazm sorunlarında diğer yaygın önemli neden; Bilinçsiz, bencil veya tecrübesiz erkeklerdir.


Bir an önce boşalmak için yeterli ön sevişme yapmayan,kadını hazırlamayan, seks konusunda bilgisini artırmayan, erken boşalma sorunu olan bir kocanız veya sevgiliniz var ise, onun bilgisini artırması için yapıcı bir temelde konuşmalısınız.

Kadının evliliğinde orgazm olamaması çok yaygın bir sorundur ve başka evlilik sorunlarına neden olur. Orgazm olmayı istemek kötü bir şey değildir.
Bilmeniz gereken ; Çoğu orgazm sorunları çözülebilir niteliktedir.
Eşinizle sağlıklı iletişim kurmanız,kendinizi ifade etmeniz çözüm için atacağınız en büyük adımdır.

Tavsiye; Klitoris kremleri, kayganlaştırıcılar ve vibratör gibi bazı seks oyuncakları orgazm olamama (anorgazmi) sorununun giderilmesinde yardımcı olabilirler... https://www.seksshopistanbul.net/kadin

Erkek Seks Oyuncakları


izmir sex shop | izmir sex shop | sex shop izmir | sex shop izmir | sex shop izmir | izmir sex shop | bakırköy sex shop | kadıköy sex shop | ataşehir sex shop
 Orgazm Nedir, Kadınlarda Orgazm Nasıl Olur ?
Orgazm Nedir?
Orgazm Nasıl Oluşur?
Kadın Orgazmı
Orgazm Olamama Nedenleri
Erkekler Neden Erken Boşalır?
Orgazm Çeşitleri
Orgazmın Faydaları
Kadınlarda En Sık Görülen Cinsel Problemler
Kadınlarda Orgazm Olamama Sorunu Nasıl Çözülür?
Cinsellikle İlgili Konularda Uzman Bir Doktora Başvurun!
Cinsel Sorunlar İçin ÖnerilerOrgazm Nedir?
Orgazm, cinsel uyarım ve zevkin en yüksek noktası olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda beynin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde alması sonucu vücudun genital bölgelerinin eş zamanlı olarak bu uyaranlara tepki vermesi de orgazmın bir başka tanımı olabilir. Orgazm kadın ve erkekte farklı şekillerde ve etkilerde ortaya çıkar. Dünyada 4000 kadın üzerinde yapılan araştırmalarda, kadınların üçte birinin hiç orgazm olmadığı ortaya çıkmıştır. Sadece onda biri oranında kadının her cinsel birleşmede orgazmı yaşadıkları da bir diğer gerçek. Bu durumda klitoraluyarı olmadan orgazm olabilen kadınların oranı yüzde 30 olup, mastürbasyonla orgazma ulaşanların oranı yüzde 34’tür.

Orgazm olmak bazı toplumlarda sadece erkekler için önemli gibi algılansa da, aslında kadınlar için de orgazm hayati önem taşır. Kadın ve erkek için ruh ve beden sağlığı için cinsel yaşamın ve orgazmın önemi büyüktür. Toplumsal kurallar, utanma duygusu, doğru bilinen yanlışlar nedeniyle özellikle kadınlar hayatlarının en özel dönemlerinde pek çok sorunla karşılaşırlar.Orgazm Nasıl Oluşur?
“Orgazm nasıl oluşur?” cinsel yaşamla ilgili cevabı en çok merak edilen sorulardan biridir. Orgazmdan önce dakikalarca süren haz dönemi vardır. Bu süreçte çoğunlukla vajinada veya rahimde hissedilebilen istemsiz ve zevk veren kasılmalarla aniden ortaya çıkar. Bazen de kasılmalar olmadan orgazm gerçekleşir. Orgazm esnasında karın, bacaklar, kollar ve sırt gibi vücudun değişik bölgelerinde istemsiz kasılmalar, spazmlar görülebilir. Orgazm anında kadınlarda da erkeklerdeki gibi vajinayı iyice kayganlaştıran sıvılar görülebilir. Orgazmanında yaşanan kasılmaların, spermin vajinadan rahim ağzına yönlenmesini kolaylaştırıp hızlandırdığı düşünülmektedir.Kadın Orgazmı
Kadınlardaki orgazm da hemen hemen erkeklerdekine benzer. Kadının vajinasına erkeklerdeki sertleşme düzenine benzer bir kan akımı olur. Orgazmın oluşmasına zemin hazırlayan kilitoriste sertleşme ve vajinada nemlenme gerçekleşir.  Orgazm anında uterusun ve çevredeki kasların ritmik kasılmaları görülür. Bu sırada beyinde, hipotalamus ve limbik sistem denilen yapılar, tahrik sırasında rol alırlar.Kasların gevşemesinde ve kan akımının artmasında bazı biokimyasal maddeler (VİP ve NO gibi) etkilidir. Bunun yanında  çeşitli hormonlar da, kadınlardaki cinsel fonksiyonları etkiler. Östrojen, vajinanın hücresel devamlılığında ve kan akımında, androjenlerin ise istek, cinsel tahrik ve orgazm üzerinde önemli etkileri bulunmaktadır.Orgazm belirtileri arasında nefes alıp verme sıklığı, kalp hızı ve kan basıncı artması sıralanabilir. Ayrıca göz pupilleri büyür, dudaklar koyulaşır, göğüs uçları dikleşir, klitoris ıslanır ve sertleşir. Artan heyecanla beraber deri kızarır ve terleme başlar. Kadında büyük dudaklar, klitoris, vajen ve pelvik organlar penisteki gibi büyür ve genişler.​Orgazm Olamama Nedenleri
Kadınlar bazı durumlarda orgazm olamaz. Orgazm olamamanın bir kaç nedeni olmakla birlikte büyük çoğunluğunu yeni evlilik döneminde olan kişiler oluşturur. Evlilik öncesi cinsel tecrübe yaşamamış kadınlardaki ilk gece korkusu orgazm olamama nedenlerinden biridir. Aynı zamanda kokulu akıntılar, tiksinme duygusu da orgazm olmayı engelleyen sebeplerdendir. Orgazm olmayı engelleyen bir diğer sebep de etkili bir korunma yöntemi kullanmamaktır. Kadınlar hamile kalma korkusu ve kaygısı ile orgazm olamayabilirler. İleri yaşlarda orgazm olamama nedenlerine vücuttaki östrojenin azalmasına neden olan menopoz da eklenir.  Ancak bununla birlikte gebelik tehlikesi ortadan kalktığı için libido artışı da gelişebilir. Vajinal kuruluk ve ağrı da kadınlarda orgazm sorunlarına yol açar.Erkekler Neden Erken Boşalır ?
Erken boşalma çoğunlukla erkeklerde görülen bir cinsel problemdir. Erken boşalma tanım olarak eşin cinsel doyuma ulaşmasından önce oluşan ejakülasyon olarak tanımlanabilir. Erken boşalma en çok ilk kez cinsellik ile tanışan erkeklerde görülür. İleriki dönemlerde erken boşalma sorunu çözülebilir ya da devam edebilir. Devam eden süreçte erken boşalma genellikle gerginlik, stres ve seyrek cinsel ilişki sonucu geçici ve ikincil bir sorun olarak ortaya çıkar.


Whatsapp Destek