Penis Boyu Uzatılabilir Mi

Penis boyu uzatılabilir mi? konusu hakkında merak edilenleri anlattı

Penis Boyu Uzatılabilir Mi?


Üroloji ve Androloji Prof. Dr. Ömer Faruk Karataş "Penis boyu uzatılabilir mi?" konusu hakkında merak edilenleri anlattı.

Penis boyu uzatılabilir mi konusu ile doktora başvuran hastaların birçoğuna bakıldığında genellikle penis boyu gerçekten kısa olan hastaların oluşturmadığını ifade eden Karataş, "Hastalar genelde normal penis boylarındadır" dedi. 

Posta'ya konuşan Karataş, penis boyu uzatmanın daha çok cerrahi tedavi ile sağlanabileceğini söyleyerek, "Penis germe, uzatma teknikleri vs. bunlarla kısmi de olsa bir öncekine göre bir tık mesafe alınmasına rağmen cerrahi tedavi kadar yüz güldürücü olmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Karataş, peniste var olan dokuyu bir miktar uzatma yoluna gidilebileceğinin cerrahi olarak mümkün olduğunu söyledi.

Karataş, 4-5 santim veya daha fazla uzatmanın cerrahi olarak mümkün olmadığını söyledi. 


Var olan dokunun 1-2 santim uzatılabileceğini, bunun maksimum 2,5- 3 santime kadar çıkabileceğini dile getirdi. 

Erken boşalmanın sebepleri nelerdir ?


Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Berkan Reşorlu, ‘’Erken boşalmanın sebepleri nelerdir?’’ sorusunu tüm ayrıntılarıyla cevapladı. Erken boşalma her 5 erkekten 1’inde meydana gelen bir cinsel işlev bozukluğudur. Araştırmalar erken boşalma sorunu olan erkeklerin yaklaşık yüzde 10’unun tedavi olmak istediğini göstermektedir. Çok sık görülen bir problem olmasına rağmen birçok erkek utandığı ve bir çözüm olmadığını düşündüğü için doktora gitmekten kaçınmaktadır.


Whatsapp Destek