Seks Hakkında Her Şey

Farklı seks türleri vardır - ancak ne tür bir seks olursa olsun iyi bir iletişim ve onay almanız gerekir. Seks hamileliğe ve / veya cinsel yolla bulaşan hastalıklara yol açabilir, ancak kendinizi korumanın yolları vardır.

Anal seks, cinsel zevk için penisi, parmakları veya vibratör gibi yabancı bir nesneyi anüse yerleştirme uygulamasıdır.

Vibratör veya dildo gibi seks oyuncakları temiz oldukları sürece kullanmak güvenlidir.Seks nedir ?
İnsanlar "cinsiyeti" farklı şekillerde tanımlar. Bazı insanlar penisin vajinaya girmesi durumunda seks olarak sayıldığına inanır, ancak bu herkes için doğru değildir. Farklı seks türleri şunları içerir:

Vajinal seks (vajina penis içi cinsel ilişki)

Oral seks (ağızdan genital bölgeye temas)

Anal seks (penis içi cinsel ilişki)

Parmak veya el işleri (el-genital temas)

Kuru çabalayan veya genital sürtünme

Mastürbasyon (kendinize dokunmak)

Seks sizin için ne anlama gelirse gelsin, başka biriyle cinsel olmak çok sorumluluk taşır. Seks yapmadan önce, rahat hissettiğiniz şeyleri düşünün, diğer kişinin ne yapmakta rahat hissettiğini sorun ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar veya hamilelik gibi riskleri ve bunları önlemeye nasıl yardımcı olabileceğinizi düşünün .

Ne yaparken rahat hissetmediğinizi düşünmek ve daha sonra partnerinizle konuşmak da aynı derecede önemlidir. Ve yapmak istediğinizi düşündüğünüz bir şey yapmanın ortasındaysanız, fikrinizi değiştirmek istiyorsanız, bu da sorun değil. İstediğiniz zaman durabilirsiniz.

Vajinal, oral veya anal seks yapacaksanız eşinizle cinsel yolla bulaşan hastalıklardan korunmanıza nasıl yardımcı olacağınız konusunda partnerinizle konuşun .

Vajinal seks yapıyorsanız, hamile kalmak istemiyorsanız doğum kontrolünü kullanmak da önemlidir .Oral seks nedir ?
İnme. Dışarıda yemek. Darbe işi. Bunların hepsi oral seks için isimler - başka bir kişinin cinsel organlarını uyarmak için ağzınızı kullanma.

Bazı insanlar oral seksten hoşlanırken bazıları sevmez. Bazı insanlar oral seks yapmayı sever, ancak bunu sevmekten hoşlanmazlar. Bazıları onu almaktan hoşlanıyor ama vermiyor. Tüm bunlar tamamen iyi ve normaldir - neyin rahat olduğuna karar vermek ve partnerinize bildirmek size kalmıştır.

Oral seksten hamile kalamazsınız, ancak kendinizi korumazsanız cinsel yolla bulaşan hastalıklar alabilirsiniz. Oral cinsel ilişkiden korunmasız vajinal veya anal cinsiyetten daha az cinsel yolla bulaşma olasılığı daha düşük olsa da, daha güvenli her zaman daha iyidir.

Cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek için penisi örtmek için bir prezervatif veya cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemek için vulva veya anusu örtmek için bir diş barajı veya kesilmiş bir prezervatif kullanın.Anal seks nedir ?
Anal seks, penis içi anüs (popo) cinsel ilişki anlamına gelir. Bazı insanlar anal seksten hoşlanır ve bazı insanlar bundan hiç hoşlanmaz. Her iki şekilde de gayet iyi. Eğer beğenmezseniz veya denemek istemiyorsanız, birisinin sizi baskı altına alması uygun değildir. Seks her ikiniz için iyi hissetmeli ve rahat olmalıdır.

Eğer rahat değilseniz ve yağlayıcı kullanmıyorsanız anal seks zarar verebilir . Anüs vajina gibi kendi yağlamasını yapmaz, bu nedenle yağlama kullanmak penisin (veya seks oyuncağının) anüse daha kolay girmesine yardımcı olur ve prezervatifin kırılmasını önler.

Vazelin, losyon veya bebek yağı gibi içinde yağ olan hiçbir şey kullanmayın. Yağ bazlı yağlar prezervatifi zayıflatabilir ve kırılma olasılığını artırabilir. İlaç ve marketlerde prezervatif koridorunda güvenli yağlayıcılar (su veya silikon bazlı) alabilirsiniz.

Vücudunu dinle. Anal seks (veya herhangi bir cinsiyet) acıyorsa, yapmayı bırakın. Acı veren veya rahatsız edici seks devam etmemeli ve partneriniz buna saygı duymalıdır.

Anal seksten hamile kalamazsınız. Ancak, HIV de dahil olmak üzere cinsel yolla bulaşan hastalıkların korunmasız anal seksten (prezervatifsiz) alınma şansı daha yüksektir. Bu nedenle, cinsel yolla bulaşma şansınızı azaltmak için her zaman prezervatif VE yağlama kullanmak önemlidir.Vajinal seks nedir ?
Vajinal seks, bir penisin bir vajinaya girdiği zamandır. Bazı insanlar vajinal seksten gerçekten hoşlanır, bazıları ise sevmez. Bir ile Bazı insanlar vulva / klitoris orgazm vajinal seks yalnız ve bazıları sevmez. Tıpkı her türlü seks gibi, herkesin sevdiği ve sevmediği farklı şeyler vardır - ve sorun değil. Eşinize size neyin iyi geldiğini bildirin.

Korunmasız vajinal cinsiyetten hamile kalabilir ve cinsel yolla bulaşan hastalıkları geçirebilirsiniz. Ancak hamileliği önlemeye yardımcı olan birçok farklı doğum kontrol yöntemi vardır. Tıpkı oral ve anal seks gibi prezervatifler cinsel yolla bulaşan hastalıkları önlemeye yardımcı olabilir.Orgazm nedir ?
Orgazm, seks veya mastürbasyon sırasında ortaya çıkabilecek gerginliğin salınmasıdır. Genellikle yoğun ve gerçekten iyi hissettiriyor. Bir orgazm olması bazen gelme / cumming veya climaxing olarak adlandırılır.

Orgazm öncesi ve sırasında vücudunuzda aşağıdaki gibi değişiklikler görebilirsiniz:

yüzün ve göğsün ısınır ve kırmızılaşır

kalbin daha hızlı atıyor

cinsel organlarınızdaki kas spazmları

cinsel organlarınızda ve hatta tüm vücudunuzda zevkli bir his

Orgazm sırasında penis, sperm ve diğer sıvıları içeren beyaz bir sıvı olan az miktarda (1-2 yemek kaşığı) meni squirt eder. Buna boşalma denir. Boşalmadan bir orgazm olması veya orgazm olmadan boşalması mümkündür, ancak genellikle birlikte olurlar.

Bir orgazm öncesinde veya sırasında sıvının vulvadan fışkırtması da mümkündür - buna bazen kadın boşalması denir. Bu sıvı işemek değil. Kadın boşalması penisin boşalmasından daha az yaygındır, ancak eğer size olursa, tamamen sorun değil - hiçbir şey garip veya yanlış değil.

Her beden farklıdır ve orgazm olmanın “doğru” bir yolu yoktur. Hızlı ve kolay bir orgazm olabilir. Veya daha fazla zamana veya çok özel bir uyarım türüne ihtiyacınız olabilir. Mastürbasyon yaparken orgazm olabilir ama bir partnerle seks yaptığınızda olmayabilir. Tüm bu farklılıklar normaldir. Neyin iyi hissettirdiğini denemek, vücudunuzu ve neyin iyi hissettiğinizi anlamanıza yardımcı olabilir.

İnsanlar orgazm olmanın cinsiyetin amacı olduğunu düşünmeye eğilimliyse de, orgazm olmasanız bile cinsel şeyler yapmaktan büyük keyif alabilirsiniz. Aslında, orgazma sahip olmak için çok fazla baskı yapmak sizi veya eşinizi endişeli hale getirebilir, bu da cinselliği stresli ve daha az keyifli hale getirebilir. Rahatlayın ve orgazm değil hazzın amaç olduğunu unutmayın.


Whatsapp Destek