Seks Oyuncakları Satışları Patladı

COVID, Sevgililer Günü kutlamalarını kısıtlarken Fransa'da seks oyuncakları satışları patladı

Lüks restoranlardan mahrum kalan ve koronavirüsün yayılmasını engellemek için geceleri evde kalmak zorunda kalan aşıklar, Sevgililer Günü'nü renklendirmek için seks oyuncakları yöneliyor.

Nokta Seks oyuncak mağazaları zincirinin kurucusu Atakan Tan, "Belki de her şeyin yasak göründüğü bir zamanda, cinsellik özgürlüğümüzün son kalelerinden biri haline geldi," dedi.

Bu yılki Sevgililer Günü'ne kadar geçen üç ayda, satışlar önceki aylara göre yüzde 68 arttı. Bir yıl önce, satışlar 14 Şubat'tan önceki aynı dönemde sadece yüzde 12 arttı.

Nokta Sex Shop mağazasının raflarını şeker kelepçeleri ve diğer seks oyuncakları sıraladı. Yatak odası için 14 oyuncakla dolu büyük kalp şeklindeki kırmızı kutular, Noel takvimine Sevgililer Günü dokunuşu getiriyor.

Normalde bir restorana giderdik ama bu biraz zor olacak. Bu yüzden ona biraz ilgi göstermesinin onu memnun edeceğini düşündüm, ”dedi 21 yaşındaki Sedef Hanım, kendisi ve erkek arkadaşı için tuhaf bir oyun için ürünlere göz atarken.

La Seduction adlı kitabında, baştan çıkarma sadece eşlerin birbirleriyle nasıl ilişki kurduklarını değil, aynı zamanda nasıl iş yaptıklarını, tarzları nasıl tanımladıklarını, politikacıları nasıl seçtiklerini ve yiyecek ve içeceklerin nasıl tadını çıkardıklarını da etkiliyor.

Sevgililer Günü için bir hediye kutusu, 10 Şubat 2021, Nokta Sex Shop'ta sergileniyor.

Uzun süredir seks oyuncaklarını kabul etmekte yavaş davrandıklarını, salgının birçok çifti evde daha fazla zaman geçirerek terk etmeden önce yavaş yavaş geçmekte olan bir tabu olduğunu söyledi.

"COVID krizi eğilimi hızlandırdı" dedi.

Diğer ülkeler de COVID-19 kilitlenmeleri sırasında benzer bir fenomen gördü. Türkiye'de genellikle muhafazakar seks oyuncakları satışı salgının başlarında sıçradı, iç çamaşırı ise ilk kilitlenme sırasında daha yüksek satışlar bildirdi.


Whatsapp Destek