DOĞUM YILI YAZIN
GİRİŞ

Seks Sırasında Kendinizi Güvenli Hissetmek

Büyük ölçüde "cinsel açıdan olumsuz" bir dünyada yaşıyoruz ve çoğumuz, seksin kötü / kirli / yanlış / suçlu / tehlikeli olduğu mesajını içselleştirerek uzun yıllar geçirdik.

Seks Sırasında Kendinizi Daha Güvenli Hissetmek İçin 3 Kolay İpucu
Büyük ölçüde "cinsel açıdan olumsuz" bir dünyada yaşıyoruz ve çoğumuz, seksin kötü / kirli / yanlış / suçlu / tehlikeli olduğu mesajını içselleştirerek uzun yıllar geçirdik. Bizler için cinsiyet kimlikleri, cinsiyet ifadeleri, tenleri ve bedenleri kültürümüzde sistematik olarak marjinalize ediliyor ve "yanılıyorsun" mesajı boğucu olabilir.

Bu zehirli bilgi, cinselliğin derin bir savunmasızlığı - fiziksel ve psikolojik çıplaklığı - uyandırdığı kaçınılmaz gerçeği karşılar. Sonuç, mükemmel bir mücadele fırtınasıdır!
Ama işte modern bir bükülme. Bugün sadece aşağılanma ve cinsellikle ilgili sessiz bilgilerle bombardımana tutulmuyoruz. Ayrıca, yatak odasına güvenmemizi teşvik etmek için bir dizi iyi niyetli mesajı özümsedik.
Cinsel güven, yatakta "daha iyi olmakla" ilgili değildir. Bunun karın kaslarınızı veya büyük göğüslerinizi yırtmakla ilgisi yoktur. Ve pek fazla seksten gelmiyor.

Bu, farklı insanlar için farklı şeyler ifade etse de, cinsel güvenin özü vücudunuzun rahat hissetmesini sağlamak, hak ettiğiniz zevki bilmek ve sevdiğiniz şeyleri ifade edebilmek ve cinsel partnerinizin ihtiyaçlarını dinleyebilmektir.

Güven oluşturmak ve cinsel anlatıları yeniden yazmak için bu olumsuz düşünce kalıplarını ortadan kaldırmanın üç yolu vardır.

1. Nefret edenleri unutun

Seks sırasında, insanlar genellikle tuhaf düşüncelerden rahatsız olur - Göğüslerinizin, kalçalarınızın veya uyluklarınızın görünüşünden hoşlanmıyor musunuz? 


Terlemeyin.
Unuttuğumuz şey, başka bir kişinin de bizim kadar savunmasız olduğu ve aynı şeyi düşünüyor olabileceğidir.
Seks iki yönlü bir şeydir. Sevişmenin "harika" olduğundan emin olmak sadece size bağlı değildir. Bu nedenle, lütfen ne düşündüğünüzü görmezden gelin ve deneyimi olduğu gibi yapın.
Sekse güven duymaktır, karın kasları değil. Her zaman vücudunuzu daha iyi göstermeye çalışabilirsiniz. Cinsel güveninizi etkilemeyecektir2. Sizi engelleyen sebepler hakkında konuşun.
İlişki sırasında kendinizi güvende hissetmenizi neyin engellediğini biliyorsanız, bunu partnerinizle tartışın. Bazen şu rahatsız edici konuları gündeme getirmeyiz: olumsuz vücut imajı
Belki biraz kilo aldınız veya yeni doğum yaptınız, ama eskisi kadar seksi değilsiniz. Cildinizden rahatsız olduğunuzda, cinsel olarak salıvermek ve hareketin tadını çıkarmak için kendinize izin vermek zor olabilir. Kendinize hala cinsel olarak çekici ve cinsel olduğunuzu hatırlatmayı ve seksten zevk almak için yağsız veya belirli bir kiloya veya kiloya sahip olmanız gerektiği fikrinden kurtulmayı unutmayın.3. Duygularınıza odaklanın
Cinsel güven oluşturmanın en iyi yollarından biri neyi sevip neyi sevmediğinizi öğrenmektir. Bu, kendinize karşı tamamen dürüst olmanız ve bunun için özür dilemeniz anlamına gelir.

Ve cinsel yöneliminiz, kendinizi daha iyi anlamanıza dayandığından, kendinizi daha samimi bir düzeyde anlamak, daha sağlıklı cinsel özgüven oluşturmanıza yardımcı olabilir.
Hepimizin bildiği gibi, herhangi bir zamanda yalnızca belirli bir miktarda ilgiye sahibiz. Dikkatimiz dağılırsa veya düşüncelerimizle meşgul olursak, o zaman vücuttaki hisleri tam olarak deneyimlemeyeceğiz.
Duygularınızı kontrol edin, çünkü onları ayarlamak, dikkatinizi şimdiki ana - tam burada, hemen şimdi - çevirmenin harika bir yoludur.


Whatsapp Destek