Seks Yapmak İçin Hazır Mıyım

Seks yapmaya hazır olduğumu nasıl anlarım ?

Seks yapmaya hazır olup olmadığınıza karar vermek çok kişisel bir karardır. Bunu düşünmek ve hazır olduğunuzdan emin olana kadar beklemek önemlidir.

Seks yapmaya hazır olduğumu nasıl anlarım ?
Ne zaman seks yapacağınıza karar vermek çok önemli. Bu sadece sizin yapabileceğiniz önemli bir karardır. Ancak, ebeveyn, arkadaş veya sizi önemseyen başka biri gibi güvendiğiniz birisiyle konuşmak gerçekten yararlı olabilir.

Seks gerçekten harika olabilir, ancak riskleri de vardır - cinsel yolla bulaşan hastalıklar ve istenmeyen hamilelik şaka değildir. Ancak cinsiyetin duygusal riskleri de olabilir. Hazır olmadan önce seks, güvenmediğiniz veya saygı duymadığınız biriyle seks yapmak (veya size güvenmeyen veya size saygı göstermeyen) veya iyi hissetmeyen seks gerçekten stresli duygulara yol açabilir. Ve seks stresli olmamalı.

Sağlıklı bir cinsel yaşam, dahil olduğunuz her şeye uyar:


Kişisel değerleriniz

Okul ve kariyer hedefleriniz

Almak istediğiniz duygusal ve fiziksel riskler

Hakkında düşün:


Seks yapmak gerçekten yapmak istediğiniz bir şeyse veya yapmak için baskı gördüğünüz bir şeyse

Ailenizin ve arkadaşlarınızın kararınızı destekleyip desteklemeyeceği (ve bunun sizin için ne kadar önemli olduğu)

Kim olduğunuz ve ne yaptığınızla ilgili duygularınız

Seks yapmadan önce kararlı bir ilişki içinde olmak isteyip istemediğiniz (ve eşiniz için de doğru olup olmadığı)

Artıları ve eksileri nelerdir - ve özellikle karar vermeden önce herhangi bir eksilerini düşünmekHerkes zaten seks yapıyor mu ?
Yaşınızdaki herkes seks yapıyor gibi görünse bile, muhtemelen değildir. Lise öğrencilerinin sadece yarısı vajinal cinsiyete sahipti ve insanların seks yapmaya başladıkları ortalama yaş 18'dir. Ancak seks yaptıktan sonra bile, gençlerin çoğunda çok sık yoktur. Ve seks yapan birçok genç beklemek istediklerini söylüyor.

Neden böyle bir şey duymak istiyorsanız seks yapmaya hazır değilsiniz:

Arkadaş grubumdaki tek bakire benim.        

“Üstesinden gelmek istiyorum”.   

Seks yapmazsam erkek arkadaşım veya kız arkadaşım benimle ayrılır.      

Seks yapmak beni popüler hale getirecek.        

Seks yaparsam daha yaşlı hissedeceğim. Ya hiç seks yapmak istemezsem ?
Bazı insanlar asla seks yapmakla ilgilenmezler. Buna eşcinsellik denir.

Hayatınızda cinsiyetin ne kadar önemli olduğu zamanla değişebilir - bu yüzden şu anda ilgilendiğiniz bir şey değilse endişelenmeyin. Bu tamamen normal ve iyi. Sadece seks yapmak istemediğiniz için asla istemeyeceğiniz anlamına gelmez.

İnsanların farklı cinsel dürtüleri vardır - seks yapma dürtüsü veya ilgisi. Stres, hormonlar, yaşam deneyimleri, hastalık, ilaçlar, bir ilişkide ne kadar rahat olduğunuzu, ne kadar güvende hissettiğinizi ve birisine ne kadar ilgi duyduğunuzu gibi birçok cinsel ilişkiyi etkiler.


Whatsapp Destek